1. Math in Demand
  2. Digital (Google Slides)
  3. Unit Price in Google Sheets
Unit Price in Google Sheets
mathindemand.com
Software / Computer Software

Unit Price in Google Sheets

$2.50
Store Logo

Math in Demand

View Store

Students will be solving 10 problems in Google Sheets on unit price. Students will calculate the better price between two options for 10 items. Students will input the cheaper price into the Google Sheets cells. The cells will turn green when the answer is correct and the cells will turn red when the answer is incorrect. This resource is great for self-assessment!

Show More Show Less

Related Collections

  • Television Google Tv
  • Assurance Price Supply
  • Price Per Yardage
  • Toy Dollhouse Price
  • Quality Price Assurance
  • Module Assurance Price
  • Best Price Assurance
  • Assurance Price 1pc
  • Power Assurance Price
  • Craft Supply Pricing
  • Google Phone Samsung Case
  • Google Mobile Phone Case
  • Google Phone Cover Case
  • United Home Jersey
  • Wall Mount Unit
  • Wall State Unit

More products by Math in Demand

Unit Rates Baking Activity in Google Slides Distance Learning - Unit Price - Math in Demand
mathindemand.com
$3.00

Unit Rates Baking Activity in Google Slides Distance Learning - Unit Price

Math in Demand Math in Demand
Multiplying & Dividing Integers Digital Sticker Activity in Google Sheets - Math in Demand
mathindemand.com
$1.50

Multiplying & Dividing Integers Digital Sticker Activity in Google Sheets

Math in Demand Math in Demand
Adding & Subtracting Integers Digital Sticker Activity in Google Sheets - Math in Demand
mathindemand.com
$1.50

Adding & Subtracting Integers Digital Sticker Activity in Google Sheets

Math in Demand Math in Demand
Unit Rates Stained Glass Winter Edition Proportional Relationships Unit Price - Math in Demand
mathindemand.com
$3.50

Unit Rates Stained Glass Winter Edition Proportional Relationships Unit Price

Math in Demand Math in Demand
View All