
Unit Rates
$4.00
{{option.name}}:
{{selected_options[option.position]}}
{{value_obj.value}}
Included is a foldable on unit rate. Students will determine the unit price of six food items. These items are used to make a cheeseburger. Students will add up the six unit prices to determine the cost of a cheeseburger. Students will need scissors and glue to complete the foldable (colored pencils or crayons is optional). Total Pages: 3 (5 including answer key)Answer Key: IncludedDocument File: PDF
Show More
Show Less